Marko Pomerants: ma tean kümneid inimesi, kes arvavad, et nende telefone pealt kuulatakse

 (45)
Marko Pomerants: ma tean kümneid inimesi, kes arvavad, et nende telefone pealt kuulatakse
Foto: Ilmar Saabas

Endine siseminister Marko Pomerants tunnistas täna riigikogus, et ta teab kümneid inimesi, kes arvavad, et nende telefone pealt kuulatakse.

Pomerantsi hinnangul on aga nende arvamus ekslik. "Ma olen ikka öelnud, et ilmselt see nii ei ole ja selleks on kolm põhjust. Esiteks, selleks pole vajadust. Teiseks, ilmselt poleks see legaalne, ja kolmandaks, riigil ei ole jälitusasutustele nii palju vahendeid eraldatud, et kõiki inimesi saaks pealt kuulata," selgitas Pomerants täna riigikogus toimunud jälitustoimingust teavitamise arutelul.

"Vaadates nendele inimestele otsa, kes seda kahtlust endaga kaasas kannavad, siis mulle tundub ka, et nende puhul puuduks alus jälitustoimingust teavitamise edasilükkamiseks, seega nad teaksid läbiviidud toimingust. Aga mine sa tea," nentis Pomerants.

Riigikogu arutab täna õiguskantsler Indrek Tederi ettepanekut muuta kriminaalmenetluse seadustikus ja jälitustegevuse seaduses jälitustoimingust teavitamise ja selle edasilükkamise kontrolli korda, mis tema hinnangul on põhiseadusega vastuolus.

Küsitlus #118543