Marko Mihkelson: poliitiliste suhete parandamine Venemaaga saab toimuda vastastikuse huvi olemasolul

 (26)
Marko Mihkelson
Foto: Andres Putting

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Eesti korduvalt väljendanud oma valmisolekut lisaks hästi toimivatele kultuuri- ja majandussuhetele elavdada ka kahepoolseid poliitilisi suhteid Venemaaga.

"See saab aga toimida vastastikuse huvi olemasolul ning mõjusfääridele mõtlemisest vabanenud õhkkonnas,“ ütles Mihkelson Delfile.

Vene riigiduuma Ühtse Venemaa fraktsiooni asejuhi Tatjana Jakovleva avaldas eilsel kohtumisel Eesti Keskerakonna juhi Edgar Savisaarega lootust, et Keskerakond aitab Eesti välispoliitilist kurssi korrigeerida selles suunas, et sõlmitaks palju tihedamaid sidemeid Venemaa ja SRÜ riikidega.

„Eestis pole minu teada ühtegi poliitilist jõudu, kes ei sooviks arendada kõigi oma naabrite, sealhulgas Venemaaga vastastikku lugupidavaid ja kahepoolselt kasutoovaid suhteid. Isegi Keskerakond, kes on väidetavalt soovinud oma poliitiliseks tegevuseks toetusraha Venemaalt, ei ole vähemalt riigikogu välispoliitika debattides erinenud oma seisukohtades väga tuntavalt teistest erakondadest. Seega ma ei näe ei põhjust ega vajadust muuta Eesti välispoliitilist kurssi Venemaaga heanaaberlike suhete saavutamiseks ja tugevdamiseks," sõnas Mihkelson.