Marko Mihkelson: Minski plahvatust ei tohi kasutada inimõiguste piiramiseks

 (19)
Marko Mihkelson
Foto: Andres Putting

Pärast Valgevene pealinna metroos toimunud plahvatust on kõige tähtsam see, et võimud ei kasutaks traagilist juhtumit ära inimõiguste veelgi suuremaks piiramiseks, ütles riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Mihkelson rääkis ERRi uudisteportaalile, et loodetavasti suudavad Valgevene õiguskaitseorganid juhtumi lahendada ning võimud eesotsas president Aleksandr Lukašenkaga ei kasuta seda ära.

"Kahjuks need avaldused, mida Lukašenka on täna teinud, ei pruugi välistada selliseid arenguid, aga kindlasti on igasugune terror, ükskõik, kustkohast ja kelle poolt see lähtub, ja sarnased aktsioonid taunitavad," lausus ta.

Välispoliitika spetsialist loodab enda sõnul, et Valgevene võimud uurivad juhtumit täie tõsidusega, aga kuna riigis on palju probleeme inimõiguste ja kodanikuvabadusega, peab lääne avalikkus kindlasti väga tähelepanelik olema.

Plahvatuse korraldajate osas ei soovinud Mihkelson spekuleerida, kuid tema sõnul võib alati küsida, kellele võis see sündmus olla kasulik - kindlasti mitte Valgevene rahvale.