DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Marko Mihkelson: loodetavasti kuuleme juba peagi Jeltsini mälestustahvlist

 (19)
Mihkelsoni lõppeva aasta välispoliitika TOP 10: Venemaa ärkamisest sotsiaalmeedia võidukäiguni.
Foto: Annika Haas, Eesti Ekspress

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni (IRL) sõnul oli Venemaa president Boriss Jeltsin vastuoluline poliitik, kuid tema tegevus tõi kaasa meie iseseisvuse taastamiseks vajalikke eeldusi. Seega loodab Mihkelson peagi kuulda Jeltsini mälestustahvli rajamisest konkreetsemalt.

Alates esmaspäevast on Eesti ainuke Balti riik, kus pole Venemaa kunagist presidenti Boriss Jeltsinit ordeniga tunnustatud meie taasiseseisvumisele kaasaaitamise eest. Delfi uuris, et mida meie parlamendierakonnad sellest arvavad. Ordenist Mihkelson ei rääkinud, küll aga mälestustahvlist.

"Venemaa president Boriss Jeltsin oli vaieldamatult väga vastuoluline poliitik, kuid tema tegevus eeskätt Nõukogude Liidu lagunemise käigus lõi hädavajalikke eeldusi Eesti iseseisvuse taastamiseks," ütles Mihkelson Delfile.

"Seetõttu on mulle arusaadav ka tema tegevuse meenutamine ühel või teisel viisil. Kui Läti ja Leedu on annetanud Jeltsinile teenetemärgi, siis Eestis on teatavasti selle aasta algul kodanikualgatuse kaudu astutud samme Boriss Jeltsini mälestustahvli rajamiseks Tallinna avalikus ruumis."

Eeskätt peaks see tema sõnul meenutama Jeltsini visiiti Tallinna 13.01.1991, kuid samas ka veidi laiemalt tema rolli Eesti iseseisvuse tunnustamisel. "Loodetavasti kuuleme juba peagi selle algatuse konkreetsetest tulemustest."

Seotud lood:

Mihkelsoni sõnul on aga veel välismaiseid poliitikuid, kel oli roll Eesti taasiseseisvumises.

"Siinkohal oleks paslik meenutada ka teist algatust, mille paar aastat tagasi tegin koos Jüri Luige, Tunne Kelami ja Mart Laariga. Jeltsini kõrval on mõistagi terve rida teisi rahvusvahelisi suurkujusid, kelle roll oli ühe või teisel viisil määrav Eesti taasvabanemises. Üks nendest olulisematest poliitikutest on kahtlemata USA president Ronald Reagan, kes vääriks samuti äramärkimist meie ühises avalikus ruumis kui tänuavaldust," leidis Mihkelson.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.