Marina Kaljurand asub tööle välisministeeriumi nõunikuna

 (172)
Marina Kaljurand. Pressikonverents välisministeeriumis
Marina Kaljurand. Pressikonverents välisministeeriumisFoto: Karin Kaljuläte

Pärast presidendivalimisi aja maha võtnud endine välisminister Marina Kaljurand asub tööle välisministeeriumi nõunikuna.

"Presidendikampaania oli pikk ja intensiivne ning andis väga palju mõtlemisainet, mida saaks teha Eesti ja Eesti inimeste heaks. Vajasin puhkust ja nautisin puhkust. Nüüd olen valmis naasma aktiivse tegevuse juurde," kirjutab Kaljurand sotsiaalmeedias.

"Alates 24.10. alustan osalise koormusega välisministeeriumis nõunikuna küberjulgeoleku küsimustes. See tähendab, et jätkan Eesti esindajana ÜRO küberekspertide töögrupis. Olen osalenud selles töögrupis alates 2014 sõltumata ametikohtadest."

"Viimastel nädalatel sain mitmeid pakkumisi Eestis ja välismaalt erinevate projektide juhtimiseks aga ka loenguteks rahvusvahelistest suhetest ja diplomaatiast. Suhtlemine tudengitega ja loengute pidamine on mulle alati meeldinud. Alustan novembris esimese nädalase kursusega Kiievi riigijuhtimise ja poliitika koolis (CAPS - Civil and Political School). Ja loomulikult jätkan kohtumiste ja loengutega Eestis. Mul on väga hea meel, et noored soovivad kohtuda ja arutada nii välispoliiitkat kui ka laiemalt ühiskonnas toimuvat."

Jätkan heategevusprojektidega, millega olen tegelenud seni, näiteks Päikeselaagriga - suvise laagri korraldamisega vähekindlustatud perede lastele, kirjutab Kaljurand.

"Kindlasti tahan edasi tegeleda teemadega, millest rääkisin presidendikampaania ajal: integratsioon, noored, võrdõiguslikkus, võrdne kohtlemine, naiste palgalõhe, naistevastane vägivald, nõrgemate ärakuulamine ja abistamine. Need on teemad, mis on mulle südamelähedased ja millesse soovin panustada. Mõned mõtted on olemas, aga täpsustan, kui selleks on õige aeg."

Reformierakonna presidendikandidaat Marina Kaljurand loobus valimiskampaania tegemiseks välisministri ametist ning tema ministriportfell läks Jürgen Ligile.