Maria Jufereva-Skuratovski ei selgita Urmas Reitelmanni ENPA kandidatuuri toetamist

 (209)
Maria Jufereva-Skuratovski
Foto: Karin Kaljuläte

10. oktoobril otsustas riigikogu väliskomisjon, et EKRE saadik Urmas Reitelmann peaks kuuluma Euroopa Nõukogu parlamentaalse assamblee (ENPA) delegatsiooni. Napi häälteenamusega delegatsiooni pääsenud Reitelmann pälvis vaid neli aastat tagasi tähelepanu aga väitega “Eestis parasiteerib 300 000 tibla”. Siiski hääletas endine Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva-Skuratovski Reitelmanni kasuks.

“Meie ühiskonnas on väga kainestav see, et solvava väljendi “tiblad” kasutamine pälvis nii palju tähelepanu,” väitis Jufereva-Skuratovski venekeelsele Delfile antud kommentaaris. “Isegi eesti ajakirjanikud uurisid, kas see solvas mind ja mu valijaid,” lisas ta.

“Ma tahaks teada, miks ei küsinud keegi seda 10, 20 või 30 aastat tagasi? Miks muretsete nüüd meie vaimse ja emotsionaalse tervise pärast? Kas ühiskonnas on tõesti hakanud miski muutuma? Muidugi, parem hilja kui mitte iialgi. Kui poleks Reitelmanni ja ENPAt, siis kas kõik teeksid nägu, et venelasi võib ükskõik, kelleks kutsuda?” edastas Jufereva-Skuratovski.

Miks Jufereva-Skuratovski otsustas Reitelmanni kasuks hääletada, kas tema sõnad riivasid Jufereva-Skuratovskit, vastas endine Lasnamäe linnaosavanem: “Ma olen korduvalt enda arvamust erinevates meediaväljaannetes öelnud.”