Margus Tsahkna: Reformierakond laseb Palo põhja

 (98)
SDE 217
Urve Palo, riigikogu majanduskomisjoni aseesimeesFoto: Tiit Blaat

Tänane teadaanne, et rahandusministeeriumi hinnangul on kogu praamihange ebaseaduslik, viitab selgelt Reformerakonna tagatoa sekkumisele, leiab IRLi riigikogu liige Margus Tsahkna.

"Praamihanke lõpplahendus muutus SLK jaoks järsku ebasoodsaks ja maksumaksja oleks võitnud 60 miljonit. Reformierakond otsustas rahandusministeeriumi abiga minister Palo põhja lasta. Nüüd on näha, et valitsus pole tegelik otsuste langetamise koht," ütles Tsahkna ja viitas, et kogu valitsus eesotsas peaministriga pidi olema teadlik, et rahandusministeerium jälgis toimuvat juba alates 24. septembrist.

"Urve Palo on õigel teel ning praamimonopoli lõhkumisega hoiaks maksumaksja kokku 60 miljonit eurot. Tuletan meelde, et Reformerakond lõhkus koalitsiooni IRLiga, sest Juhan Parts soovis praamiliikluse ümber korraldada täpselt samadel põhjustel. Sarnane poliitetendus aga teise ministriga kordub uuesti. Seega käib mäng poliitilises mõttes kõrgetele panustele," lisas Tsahkna.

IRL toetab seega minister Urve Palot, kes peaks kindlasti valima lahenduse, mis on soodne riigile, mitte selle, mis sobib Reformerakonna niiditõmbajatele.

Küsitlus #118543