Margus Tsahkna: ma ei kavatse Savisaare-vastast boikotti organiseerida

 (111)
Margus Tsahkna: ma ei kavatse Savisaare-vastast boikotti organiseerida
Foto: Ester Vaitmaa

Isamaa ja Res Publica Liidu poliitikasekretäri Margus Tsahkna sõnul ei ole tal isiklikult plaanis hakata organiseerima Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare vastast boikotti ning tema neljapäeval tehtud avaldus oli üleskutse Eesti inimestele seisukoha kujundamiseks.

Tsahkna rääkis BNS-ile, et ta ei kutsu üles kellegi vastu tegutsema vaid vastupidi, minema eluga edasi.

"Minu mõte on lihtsalt, et Eestis tuleks eluga edasi minna. Selleks, et tegelikke probleeme sisuliselt arutada ning lahendada, tuleks meil kõigil oma peas teha üks selge otsus — ignoreerida Edgar Savisaart ja tema käsilasi ja seista Eesti rahvusriigi huvide eest. Kui igaüks meist ise selle otsuse teeb, siis ei ole vajagi mingit organiseeritud tegevust või erakondade kokkuleppeid," nentis Tsahkna.

Tsahkna tegi neljapäeval oma blogis ettepaneku sõlmida kokkulepe, millega liitunud lihtsalt ignoreerivad Edgar Savisaart. "Selle ühiskondliku lepingu sõlmimiseks ei pea hakkama midagi alla kirjutama, vaid igaüks võiks selle enda jaoks ise ära otsustada. Kuigi ka praegu on kindel, et Edgar Savisaarest ei saa enam kunagi peaministrit, ministrit või presidenti, võiks sellise leppe siiski sõlmida," kirjutas Tsahkna.

Tsahkna sõnul ajendas teda sissekannet tegema neljapäeval avalikustatud Keskerakonna "tõekomisjoni" raport, mis häbistavat Eesti poliitikat ja mille võimendamisel on oma osa ka meedial.