Margus Allikmaa "Riigimeestest": Aasta 2010 ei soovi poliitikud meediat suukorvistada

 (37)
Margus Allikmaa "Riigimeestest": Aasta 2010 ei soovi poliitikud meediat suukorvistada
Foto: Andres Putting

ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa kinnitas Delfile, et pärast "Riigimeeste" eetrisse tulekut pole keegi poliitikutest avaldanud pahameelt ega ERRi survestanud.

"Keegi poliitikutest ei ole avaldanud otsest ega kaudset pahameelt, et ETV-s jookseb sari "Riigimehed"," lausus Allikmaa.

"Igal inimesel on õigus avaldada arvamust - meil eksisteerib arvamusvabadus. Rahvusringhääling on aga programmi koostamisel ja planeerimisel vaba ning lähtub oma tegevuses seadusest, arengukavast, organisatsioonisiseselt kokkulepitud väärtustest, otsustajate eetikast ja esteetikast ning veel paljudest üksikasjadest. Ka sellest, mida erakanalid teevad või tegemata jätavad," lisas ta.

Allikmaa sõnul on poliitiline kultuur ja ka poliitikute teadmised meediaga suhtlemisest Eestis aastatega märgatavalt paranenud.

"Ei usu, et aastal 2010 veel mõni poliitik tõsiselt sooviks avalik-õiguslikku meediat suukorvistada või mõnel teisel moel jõuliselt mõjutada. Pigem on hakatud mõistama, et avalik-õiguslik ringhääling on jätkuvalt üks demokraatia alustaladest ja eneseregulatsioon on parim viis selle positsiooni hoidmisel."