Mängumaa perenaine kõrvaldas noorteprojekti raha

 (28)
Kroonid-5
Foto: Ilmar Saabas

Läinud suvel päikseliselt alanud projekt “Oleme koos”, millega loodeti lähendada erivajadusega lapsi ja noori ning “tavalisi” noori, võttis uskumatu pöörde enne jõule, kui selgus, et projekti kontol olnud raha on haihtunud.

Sõbraprojekti arvepidamise eest vastutanud Lustjala mängumaa perenaine Katrin Karu oli konto sisuliselt tühjaks teinud, kandes raha väikeste summade kaupa kas tema endaga seotud mittetulundusühingu või isiklikule kontole, kirjutab Saarte Hääl.

“Oleme püüdnud viis kuud asja rahulikult ajada, kuid tulemusteta, oleme saanud vaid katteta lubadusi,” ütles endine linnavalitsuse lastekaitsespetsialist Helle Kahm, kelle teada on 10 000 krooni kontole ka tagasi kantud, kuid 70 000 ikka puudu. Õigluse jalule seadmiseks pöörduti politseisse.

Euroopa Noorte Eesti büroo juhataja Reet Kost ütles Saarte Häälele, et ehkki programmi Euroopa Noored nõukogu on Saaremaa noorte “Oleme koos” projekti kõrgelt hinnanud juba seda rahastades, siis tulenevalt, on peetud vajalikuks projekt käesoleva aasta 22. märtsil peatada.

Katrin Karu ise juhtunut enne tulevast teisipäeva Saarte Häälele kommenteerida ei soovinud.