Mälksoo: õiguste teemal teavitus vajanuks eelnevat debatti

 (109)
Lauri Mälksoo
Lauri MälksooFoto: Rauno Volmar

Rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Eesti otsus aktiveerida inimõiguste konventsiooni artikkel 15 oleks nõudnud siseriiklikku debatti.

"Praegu tundub, et on natuke teistpidi, et me räägime nagu asjast, mis juhtus," ütles Mälksoo, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Samas peab ta seda sammu mõistlikuks. "On vastutustundlik öelda välja, kui antud juhul on meil tegemist teatud õiguste piirangutega, et me ei saa sündmusi korraldada, inimesed ei saa koguneda ja terve rida veel teisi piiranguid," rääkis Mälksoo.

"Kui pärast nende pinnalt tekivad õigusvaidlused, siis riik saab ütelda, et me oleme seda siiski käsitlenud hädaolukorrana ja selles mõttes palume Euroopa Inimõiguste kohut vaadata asju selles valguses. Ja ma usun, et see ei ole mõeldud igavesti kestma, vaid see on siiski kriisi ajaks ette nähtud," sõnas Mälksoo.

Eesti liitus Euroopa riikidega, kes teavitasid Euroopa Nõukogu, et aktiveerisid inimõiguste konventsiooni artikli 15, mis annab võimaluse piirata osaliselt usu-, sõna- või muid vabadusi.

Selle otsuse kriitikute meelest võib see anda valitsusele ajendi karmistada veelgi seni kehtivaid piiranguid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!