Mähkmed päästsid lapse maohammustusest

 (62)
Rästik
Postimees/Scanpix

Kaheaastane poiss potsatas Jõgevamaal Sadukülas umbes 30-sentimeetrise rästiku otsa ja hakkas mao sabaga mängima. Laps aga salvata ei saanud, sest ilmselt hammustas madu kas kummikut või mähet.

Möödunud pühapäeval avastas Airese isa, et pisipoiss istus rästiku otsas ja tema sõrmede vahel vingerdas mao saba. “Ei kujuta ette, kuidas poiss rästiku peale sai. Nägin enne, et poiss seisab püsti. Hetkeks pöörasin silmad tema pealt ära ja kui uuesti vaatasin, istus ta pepuga rästiku peal. Võtsin lapse ruttu sülle,” räägib isa Airet SL Õhtulehele.

Vanemad koorisid lapsel riided seljast ja märkasid ta jalal kaht täpikest, nagu rästikuhammustust. Nad kartsid, et poeg sai salvata.

“Süda saapasääres, kihutasime Jõgeva haiglasse,” räägib ema Jane. Haiglas uurisid arstid kaht täpikest, kuid nemadki polnud kindlad, millest need on tekkinud. Kuna Jõgeva arstidel maohammustusele vastumürki polnud, soovitati perel põhjalikumaks uuringuks sõita Tartu Ülikooli kliinikumi. Sealsed arstid vaatasid Airese üle ja ütlesid, et täpid pole mao hammustusest, vaid poiss on end kuskil kriimustanud.

Isa usub, et rästik võis küll hammustada, kuid poja päästsid kummikud või Pampersi mähe. “Tavaliselt rästik ei jäta karistamata, kui tema otsas istutakse ja sabaga mängitakse,” teab Airet.

Eestis elava rästiku hammustus üldjuhul eluohtlik ei ole.