Maanteeamet: teed on soolalumesegused, kõikjal töötavad sahad

 (31)
lumi
Foto: Hendrik Osula

Varahommikul enne kella kuut olid põhi- ja suuremad tugimaanteed eile päeval ja veel öösel sadanud lumest ning libedusetõrjest peamiselt soolalumesegused. Paiguti olid sõidujäljed lumevabad, kuid jäised ja libedad, sõidujälgede ja –radade vahel oli kinnisõidetud lund, samuti olid lumised ja libedad neljarealiste maanteede teised sõidurajad ning teelaiendused. Kõikjal töötasid sahad-puisturid.

Õhutemperatuur langes hommikuks loode- ja kesk-Eestis kuni -11 kraadini, teepinna temperatuuri mõõdeti 0 kraadist Lääne-Eesti saartel kuni -6 kraadini Kesk-Eestis. Ilm oli sademeteta, nähtavust piiras paiguti tihe udu.

Võru maakonnas Vastseliina vallas Lindora külas täna ja homme toimuva Lindora sügislaadaga seoses on ajutine kiiruspiirang 30 km/h Kääpa-Obinitsa-Võmmorski-Petseri maantee km 16-18, Lindora-Vana Vastseliina tee km 0-0,5 ja Viluste-Lindora tee km 22,3-22,8 täna kella 15:00-st kuni homme kella 18:00-ni.

Keila-Haapsalu maantee Keila raudteeülesõidukoht suletakse remondi tõttu esmaspäeval, 29.oktoobril kella 8:00-st kuni 1.novembri kella 24:00-ni. Ümbersõit toimub Tallinn-Paldiski maantee ja Niitvälja-Kulna maantee kaudu.