Maakohtus süüdi mõistetud Priit Toobal kaitseb Neinar Selit: spordile raha andmise eest süüdi mõistmine ei ole õiglane

 (49)
Korobeinik, Toobal
Priit ToobalFoto: Eero Vabamägi

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige ja ka ise maakohtus süüdi mõistetud Priit Toobal leiab, et Neinar Seli süüdimõistmine olümpiakomiteele raha eraldamise eest ei ole õiglane.

“Neinar Seli hääletas selle poolt, et riigifirma toetaks Eesti sporti ja tegemist ei ole kuidagi isikliku kasu saamisega” ütles Toobal, “antud juhul on tegemist seaduse liiga jäiga käsitlusega, mis riivab õiglustunnet. Leian, et tekkinud olukorra valguses peaks riigikogu vastava seaduse avama ning selle muutmist arutama.”

“Kindlasti ei peaks Neinar Seli astuma tagasi olümpiakomitee presidendi ametikohtalt ja tegi igati õige valiku kohtuotsus edasi kaevata,” lisas Toobal.

Harju maakohus mõistis tänavu oktoobris riigikogu liikmed Priit Toobali ja Lauri Laasi süüdi eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises ning Toobali süüdi lisaks veel dokumendi võltsimises.

Eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamise eest mõistis kohus Toobalile üheksa kuud ja dokumendi võltsimise eest neli kuud tingimisi vangistust. Liitkaristuseks mõistis kohus talle üheaastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga.

Toobal ei ole ennast süüdi tunnistanud ja kaebas otsuse edasi.