Maailm räägib Eesti viinasurmast

 (66)

Kõik maailma suuremad ajalehed, uudisteagentuurid ning tele- ja raadiojaamad avaldasid teisipäeval uudise kümnete hukkunute kohta Eestis, kes jõid mürgist puupiiritust.

Maailma tuntud telejaamad CNN ja Euronews rääkisid kümnetest mürgise piirituse tõttu surnutest Pärnu maakonnas juba esmaspäeva lõuna ajal.

International Herald Tribune kirjutas Eesti politsei pressiesindajale viidates, et politseil pole mingit ettekujutust selle kohta, kui paljud inimesed mürgist alkoholi jõid ja kui suureks võib kasvada puupiirituse ohvrite arv.

Süddeutsce Zeitung märkis Eestis puupiirituse tõttu surnutest ja mürgitatutest kirjutades, et Eestis on salaalkoholi osakaal umbes 40 protsenti turust. Saksa ajaleht võrdles Eestis juhtunut viimaste aastate suurima alkoholimürgitusjuhtumiga Euroopas, kui Rumeenias suri puupiirituse joomise tõttu 33 inimest.

Mürgise alkoholi ohvritest Pärnumaal kirjutasid teisipäeval ka Rootsi Aftonbladet, Taani Politiken, Norra Aftenposten, samuti Helsingin Sanomat ja kõik Soome, Läti ning Leedu suuremad ajalehed.