Maaelu- ja majanduskomisjon arutavad maakondliku ühistranspordi üle


Maaelu- ja majanduskomisjon arutavad maakondliku ühistranspordi üle
Ühistransport: illustratiivne piltFoto: Ilmar Saabas

Riigikogu maaelu- ja majanduskomisjon peavad täna avaliku ühisistungi, et saada ülevaade maakondliku ühistranspordi olukorrast ning omavalitsuste valmisolekust rakendada majandus- ja taristuministri piletihinna määrust.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester ütles, et oluline on kvaliteetset ühistransporditeenust tugevdada.

„Eesmärk peaks olema pileti hinna erinevusi ühtlustada, taristu välja ehitada ja liinivõrku korrastada. Ühistranspordikeskused ja omavalitsused vajavad selleks rohkem võimalusi ja otsustusvabadust,“ toonitas esimees.

Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on oluline tegutseda mõistlikult ja otstarbekalt, vaadata reisijate vedu tervikuna ning lahendada probleeme sammhaaval.

„Tuleb tegeleda liinivõrgu parandamise ja lisaliinide avamisega. Ka peame üle vaatama tulumaksuseaduse, et vabastada ettevõtted töötaja tööle ja koju viiva ühissõiduki piletite kulude hüvitamise erisoodustusena maksustamisest,“ lausus Kokk.

Istungile on kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Maanteeameti, ühistranspordikeskuste, Autoettevõtete Liidu, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Harjumaa Omavalitsuste Liidu ning Raplamaa Omavalitsuste Liidu esindajad.

Avalik istung algab kell 14 Riigikogu konverentsisaalis.

Otseülekannet sellest saab jälgida Riigikogu kodulehel