"Ma olen alati võitjate poolel. Kus aga kintsu saaks kaapida"

 (29)
Sven Mikser
Sven MikserFoto: Ilmar Saabas

Sotsiaaldemokraadid kogunesid täna valima erakonnale esimeest ja teisi parteijuhte. Senisele erakonna esimehele Sven Mikserile pakub konkurentsi Jevgeni Ossinovski.

Samuti kunagi sotsiaaldemokraatide esimees olnud Ivari Padar kommenteeris, et demokraatia võidab. "Ma olen alati võitjate poolel. Kus aga kintsu saaks kaapida," teatas Padar.

Tallinna delegaat Abdul Turay tahtis enne ürituse algust rääkida hoopis Kristiina Ojulandist, kes pälvis hiljuti tähelepanu Facebooki kirjutatud rassistliku kommentaariga. Turay ei ole veel eesti kodanik, aga see ei sega tal kuulumast erakonda ega ka mitte kaitseliitu, millega liitumise plaan on tal sel sügisel.


„Ojuland on üsna hea näide selle kohta, miks Eesti ei vaja karjääripoliitikuid. Ta on veetud oma elu poliitikas ja tema elustiil on sellele vastav. Tal on kindlasti ilus maja, ilus auto, aga tal pole sääste ja ta on meeleheitel. Ta peab midagi tegema. Arvan, et tal pole muud valikut kui ühineda EKREga. Ta ilmselt tahab endiselt karjääri ja keegi teine ei taha teda, isegi Keskerakond mitte.“

Seotud lood:

Turay toetab valimistel Ossinovskit, sest erakond vajab peale ebaõnnestunud valimistulemust muutust. "Ma ei ole veendunud, kas Sven tahab üldse olla esimees, ma ei tea, kas ta üldse kunagi tahtis seda, teda pigem tõugati sinna. Oleks suur muutus, kui venekeelne inimene juhiks erakonda," kommenteeeris Turay.