Lukas: kontrolli ülikoolide üle tuleks suurendada

 (17)
Lukas: kontrolli ülikoolide üle tuleks suurendada
Foto: Andres Putting

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase hinnangul tuleks lähiajal üle vaadata seadusandlus, mis võimaldaks suurendada ülikoolide kuratooriumide rolli ülikoolide strateegiliste otsuste kujundamisel.

"Mõistagi ei tohi me löögi alla seada akadeemilist vabadust, kuid lähtumine ainult akadeemiliste töötajate arusaamadest ühiskonna vajaduste osas ei saa olla ainuõige - strateegilised tegevussuunad, milliseid spetsialiste millises mahus õpetada, ei peaks tulema üksnes akadeemia enda töötajatelt, vaid ühiskonnalt,“ rõhutas Lukas konverentsil „Eesti kõrghariduse roll uue majanduskasvu saavutamiseks“.

Haridusministri kinnitusel ei suuda ülikoolid iseseisvalt vajalikul määral koostöös kokku leppida ja killustavad nii väheseid vahendeid veelgi. Lukase arvates toimib sisuline koostöö ettevõtlusega kõige paremini siis, kui kõrgkoolid suhtlevad otse tööandjatega.

„Loomulikult peavad ka ülikoolid reageerima olukorrale ja pakkuma täiend- ja ümberõppe programme ning tooma koostöös ettevõtlusega turule innovaatilisi lahendusi,“ lisas Lukas.