Lukas kohtub vene koolijuhtidega

 (42)
Tõnis Lukas
Postimees/Scanpix

Täna kohtub haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas Tallinna Õpetajate Majas linna venekeelsete koolide direktorite ning ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajatega.

Lukase eesmärk on arutada Tallinna venekeelsete koolide esindajatega möödunud nädalal toimunud korratuste tagamaid ja selgitada Eesti riigi seisukohta selles küsimuses, teatas Delfile ministeeriumi pressiesindaja.

„Eesti ühiskonna huvides on vältida korrarikkumiste kordumist, mistõttu on väga oluline võimalikult täpselt kokku leppida, milline on riigistruktuuride, linnavalitsuse ja koolide koostöö,” ütles minister.

Lukas tutvustab õpetajatele ja koolijuhtidele oma kava, mis puudutab korratustest järelduste tegemist ja kindlustab Eesti haridussüsteemi ühtsuse. „Venekeelne kool on Eestis kahetsusväärselt isoleeritud ning see peab muutuma — Eestis on vaid üks ühtne haridussüsteem,” lausus Lukas.

Nõupidamisel osaleb ka Tartu Ülikooli haridusteaduskonna dekaan ja Narva Kolledži direktor Katri Raik, kes asub lähiajal tööle haridus- ja teadusministeeriumi asekantslerina ning kelle üheks töövaldkonnaks saab muuhulgas eestikeelse aineõppe laiendamine seni venekeelsetes gümnaasiumides.