Lukas: Kesk ja Reform ühes paadis

 (79)
Tõnis Lukas
Foto: DELFI

Isamaaliidu juhi Tõnis Lukase sõnul on Keskerakonnal ja Reformierakonnal Tallinnas ja Tartus otsused tehtud, surve selleks tuli Toompealt.

“See on üsna avalik saladus, et tegelikult tehti otsused Toompeal ära ja Reformierakonna tingimus Tallinnas koalitsiooni astumiseks on, et Tartus tuleks nendega liitu Keskerakond,” kommenteeris Lukas.

Isamaaliit kohtus esmaspäeval Tartus Reformierakonnaga ning avaldas samuti soovi koalitsiooni moodustamiseks, pakkudes, et Reformierakonnale jääks linnapea ja neile volikogu esimehe koht.

Tartu praegune linnapea Laine Jänes kinnitas, et läbirääkimisi koalitsiooni moodustamiseks peetakse kõigi volikokku koha saanud erakondadega ja olukorda võetakse puhta lehena. Nädala lõpus otsustatakse, kellega siis sisulisemalt edasi läbi rääkida.

“Tallinna poolt pole mingit survet ega soovitust, ühtegi telefonikõnet pole olnud,” kinnitas Jänes.

Keskerakonna esinumber Tartus Aadu Must ütles, et koalitsiooniks ollakse valmis. “Ma ei pea tõenäoliseks kolmikliitu Isamaa ja Reformiga, emma-kumma peaks Reform valima. Meil nendega hea senine koalitsioonikogemus,” ütles Must.

Tartus võimutses valimistel Reformierakond, kes sai 19 kohta 49-st. Järgnesid Isamaaliit 9 ja Keskerakond 8 kohaga.