Lukas: homoõpikute teema polnud valimiskampaania

 (30)
Participants of the Gay Pride attend a march in a closed park in center of  Riga 03 June 2007. Several hundred Latvian gays and lesbians staged the country's third Gay Pride rally under tight security aimed at preventing protests that marred previous even
AFP/Scanpix

Haridusminister Tõnis Lukase kinnitusel ei olnud tema eilne arutelu nn homoõpikute teemal kindlasti valimiskampaania algus ja polnud mõeldud häälte püüdmiseks.

Ministrile sellel teemal keegi küsimust ei esitanud ja ta tõstatas teema ise üles. Täna ütles Lukas Kuku raadiole, et valitsuse pressikonverentsidel ikka laiendatakse arutelusid ja käsitletakse ajakirjanduses ilmunud teemasid. Lukas väitis, et rääkis erinevate riikide haridusmaastikul toimuvast, nii tuli jutuks ka Holland ja uued õpikud.

Lukas ütles intervjuus: “Lõpuks ei öelnud ma midagi rohkemat kui seda, et päris homoabielude propagandat Eesti kooliõpikutes ei ole plaanis tegema hakata. Propagandat, pealesurumist ei soovi meie ühiskonnas keegi. Küsimus ei ole selles, et ma oleks võtnud mingi seisukoha natukene tavaperekondadest teistlaadi elavate inimeste suhtes, vaid andsin kaunis mõõduka ja minu meelest meie ühiskonnas ja selle haridussüsteemis peegelduva seisukoha ja lõpuks haridusminister peab ju kasvatuslikes küsimustes seisukohti võtma. “

Küsimusele, kas olete homode ja homoabielude vastu, vastas Lukas: “Homoabielude sellise tavaabieludega võrreldava või sarnase vormistamise vastu olen ma küll. Aga see, kuidas keegi ja kellega ta elab, see on tema enda asi. Siin olen ma kaunis tolerantne. Kui ka homod ei arva, et igal pool peaks nende teemasid käsitlema ja kogu maailm peaks nende suhte ümber pöörlama ja ei oleks pealetükkivad, siis seda teemad oleks ka vähem avalikkuse ees.”

Minister Lukas ütles eile valitsuse pressikonverentsil: “Siis ilmus uudis, et Hollandis on hakatud õppematerjalides propageerima homoabielusid ja on tekkinud siin juba küsimus, et kuidas siis meil saab? Mina arvan, et vana maailma väljasuremise strateegiaid Eesti ühiskond päris üle võtma ei peaks ja niisugust õppematerjali ei tule ja meie kool ei vaja. Kuigi, jah, see ei välista, et ka lähiajal ilmub meil mõni tark, kes nõuab, et Luts aetaks hauast ülesse ja kästakse tal ümber kirjutada „Kevad“ nii, et Arno osa aega vähemalt Teelega käimise asemel käiks ka näiteks Kiirega.”