Lõuna-Eesti tagaotsituim kelm näitleb surmatõbe

 (9)
arvutikelm
Corbis/Scanpix

Nii politsei kui mitmekümned ohvrid peavad jahti 28-aastasele Karoly Kurvitsale, kes end vähihaigeks või ahistatud miljonäriks luisates inimestelt raha välja petab.

Millise mängleva kergusega Lõuna-Eesti üks tuntuim kelm heauskseid inimesi petab, sai omal nahal tunda Viljandimaal asuva Karksi Peetri kiriku õpetaja Kalle Gaston. Täpselt aasta tagasi ilmus tema juurde võõras nooruk, kes teatas, et tal on viimase staadiumi kopsuvähk ning palus end hingekarjasel ristida, vahendab ERR saade "Pealtnägija".

Kui püha toiming tehtud sai, palus noormees kirikuisalt ajutist peavarju, sest õnnetu surija jutu järgi otsib teda vanade liikluspattude pärast taga politsei. Peagi hakkas värske ristitu koguduse õpetajale avama oma elust tahke, mis Gastonis haletsust ja kaastunnet tekitasid.

Kui Gastonil lõpuks kahtlused tekkisid ja ta võõra tausta uurima hakkas, sai selgeks, et tegu on mehega, kelle leidjale on interneti mitmetes foorumites välja pandud lausa pearaha.

Vähemalt mitmekümnele inimesele ja firmale erinevate imalate legendidega külma teinud meest otsivad täna taga nii Ida kui ka Lõuna prefektuur.