Loomaaia uudised: habekotka emalind peitis isalinnu eest muna, luitekasside ja naaritsapaari hinge on pugenud kevad


Loomaaia uudised: habekotka emalind peitis isalinnu eest muna, luitekasside ja naaritsapaari hinge on pugenud kevad
Foto: Eero Vabamägi

Kaheteistkümnes nädal Tallinna loomaaias möödus sündmusterohkelt ning kevad on end ilmutamas ka loomade käitumises.

Lumesadu ja ajutine ilma jahenemine ei pidurdanud loomade kevadisi toimetamisi. Valgekured, hiid-merikotkad ja raisakotkad hauvad, kaljukotkad ja kääpakotkad kaameraga varustatud pesades käivad üha sagedamini pesal asjatamas, vahendas loomaaed enda Facebooki lehel.

Pühapäeva lõuna paiku poegis hallhüljes. Emale pojaga võimaldati privaatsust pealetükkiva isalooma lähenemiskatsete eest, sestap näeb nüüd mõnda aega hülgebasseinis ujumas vaid üht hallhüljest.

Teisipäeval sai kahe tallega maha 4-sarveline kodukits. Kas ka talled sarverohkuse traditsioone jätkavad, näitab aeg.

Habekotka emalind peitis teisipäeva, haudumise 47. päeva hommikul oma muna kaamelivillast pesa põhja ja katkestas haudumise. Kolmapäeva õhtupoolikul kaevas isalind muna pesapõhjast välja ja üritas uuesti hauduma hakata, kuid emalind peletas ta pesalt, veeretas muna pesast välja ja proovis seda ära lõhkuda. Muna võeti ära.

Kolmapäeval sai 6-aastaseks gauripull Taison, kelle tegemistest Tallinna loomaaias saab ülevaate kodulehe rubriigis „Loomaaia loomalood“.

Troopikamaja luitekasside suhe areneb: veel nädal tagasi istus emane kõrgel riiulil, kui isane all patseeris, nüüd aga käiakse juba koos jalutamas. Kokku sai lastud ka esimene naaritsapaar, kes teineteise vastu õrnemaid tundeid üles näitas.

Seotud lood:

Muskusveised said aedikusse mängimiseks musta värvi suure ja ümmarguse poi. Kui soliidne Linda esialgu poid vaid pealejooksuga ähvardas, siis uljas Hendrik astus ligi, nuuskis ja pani poi vopsuga veerema.

Alpinaariumist toodi karumajja üle ka lumeleopard Mahnadi.

Kevade algamise aega käis neljapäeval loomaaias tervitamas 570 külastajat.