Loodusvaatluste võistlus ootab andmeid 17 looma kohta, nende hulgas ka aasta looma ning rahvuslinnu kohta


PÄÄSUKESED
PÄÄSUKESEDFoto: Sven Arbet

Vabariigi läheneva juubeli auks oodatakse juba tänasest andmeid Eestile sümboolsete liikide kohta, nagu suitsupääsuke ja rukkilill. Samuti kogutakse vaatlusandmeid 2016. aasta looma ehk mägra, orhidee ja liblika, tumepunase neiuvaiba ja mustlaik-apollo kohta.

"Kas Sa teadsid, et Sinus on peidus loodusvaatleja? Ei teadnud! Nüüd siis tead! Ära passi kodus, mine vaata õues ringi. Seal võib olla igasuguseid toredaid tegelasi, mis sest, et nad pole su liigikaaslased," kutsub keskkonnaminister Marko Pomerants kõiki loodusvaatlusi tegema. Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul panustame vaatlusi andmebaasi kirja pannes üheskoos liikide leviku ja leiukohtade paremasse teadmisesse ning seeläbi ka nende seisundi hindamisse.

Kokku kutsub algatus üles märkama 17 liiki. Kõik tänavuse vaatluskampaania liigid on:

Imetajad: harilik siil, kaelussiil ja mäger.

Linnud: suitsupääsuke, räästapääsuke, kaldapääsuke ja piiritaja. Nende kohta ootame pesitsusvaatlusi.

Taimed: rukkilill, harilik äiatar, harilik äiakas ja tumepunane neiuvaip.

Seotud lood:

Liblikad: mustlaik-apollo, lapsuliblikas, suur-kapsaliblikas, väike-kapsaliblikas, naeriliblikas ja põualiblikas.

Liikide tutvustusi saab lugeda siit.

Kampaanias osalemiseks tuleb alla laadida LVA äpp või sisestada tehtud liigivaatlus Loodusvaatluste andmebaasi lva.eelis.ee. Loodusvaatluste kampaania kestab 15. septembrini. Auhindu loositakse välja nii usinamate kui ka uusimate vaatlejate vahel. Võistluse juhendiga (sh vaadeldavate liikide tutvustusega) saab tutvuda veebis aadressil http://lva.eelis.ee.