Tallinna linna heakorra eeskirja järgi, on jäätmete ja kulu põletamine keelatud. Keelatud on põletada aedade ja haljasalade hooldamisel tekkinud biolagunevaid jäätmeid nagu rohi, lehed ja kulu.

Tallinnas on avalikus kohas keelatud jäätmeid ja kulu põletada, lõkke tegemine on lubatud vaid keskkonnaameti eelneval kooskõlastusel.

Linnavalitsuse poolt välja ehitatud ja märgistatud lõkkeplatsid ja avalikud lõkkekohad asuvad Põhja-Tallinnas, Lasnamäel ja Aegna saarel.

Varuda tuleb kustutusvahendid

Enne lõkke tegemist on vajalik varuda käepärast esmased kustutusvahendid, nagu näiteks anum täidetud veega või tulekustuti.

Lõkke tegemisel on oluline arvestada lõkkest lenduvate tulesädemetega ja veenduda, et lõkkest ei saaks alguse kulupõleng, et suits ei häiriks inimesi ja liiklust.

Pärast tule tegemist on kohustuslik põlemisjääkide hoolikas kustutamine veega ülevalamise, mulla või liivaga katmise teel.

Keelatud on grillida rõdul

Grillimisel tuleb samuti jälgida grillseadme ohutut kaugust hoonest, põlevmaterjali lahtisest hoiukohast, metsast, kuivanud taimestikust ja muust süttivast materjalist.

Tahkkütusel töötaval seadmel, milles hõõguvat sütt valmistatakse küttepuude või muu põlevmaterjali põletamisel lahtise leegiga, on ohutuks kauguseks vähemalt viis meetrit, kuid kui kasutakse eelnevalt valmistatud grillsütt või muud hõõguvat materjali, siis vähemalt kaks meetrit.

Oluline on jälgida, et tahkkütusel või küttegaasil töötava grillseadme või muu samalaadse välitingimustes kasutamiseks mõeldud seadme kasutamise koht paikneb tasasel pinnal väljaspool hoonet, seega on keelatud grillida rõdul, lodžal vms.

Ebaseaduslikest kulupõletajatest või lõkketegijatest võib teada anda munitsipaalpolitsei telefonil 14410.