Linnaelanike hulk kasvab valimiste eel plahvatuslikult

 (44)
Linnaelanike hulk kasvab valimiste eel plahvatuslikult
Päevaleht/Pressifoto, Arno Mikkor

Lähenevad valimised on praeguseks kergitanud Paldiski elanike arvu umbes 250 inimese võrra — iga seitsme valija kohta on lisandunud üks uus inimene.

Kui selle aasta alguse seisuga elas linna 4141 inimest, siis, augusti keskel oli neid juba 4333 ning praeguseks on elanike arv tõusnud 4400-ni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Korraga kirjutatakse ühte korterisse sisse kaheksa-üheksa nimest ning enamasti pakuvad pinda pensionieas naised; linnavalitsuse passilaua andmete järgi on selgelt ülerahvastatud kortereid linnas juba paarkümmend.

Pole saladus, et Paldiskis käib tige võitlus kahe poole vahel, kellest ühte juhib Jaan Mölder ning teise poolde kuulub Põhjasadama seltskond eesotsas hiljuti riigikokku suundunud Robert Antropovi ja Aleksei Tšuletsiga.

Mölder näitab ka nüüd näpuga sadama juhtkonna poole: „Täna hommikul käis passilauas kolm sadama töölist, ütlesid, et juhid käsivad Paldiski elanikuks hakata.”

Põhjasadama omanik Aleksei Tšulets, kes kandideerib sadama valimisliidu „Ühtne Paldiski” esinumbrina, ei jää Möldrile vastust võlgu, süüdistades linnapead kasuahnuses, linna arengu seiskumises ning hulgas muudes pattudes: „Sissekirjutamine on Paldiskis toimunud iga valimise ajal ning see on olnud üks Möldrile häälte korjamise instrumentidest.”

Vabariigi valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul lausus, et ta on Paldiskis toimuvast küll kuulnud, ent valimiskomisjonil pole selle vastu midagi võimalik ette võtta.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Online’is