Linn soovib Taani Kuninga aeda skulptuure

 (18)
Linn soovib Taani Kuninga aeda skulptuure
Foto: Ilmar Saabas

Tallinna linnaplaneerimise amet on ette valmistamas Taani Kuninga aia skulpturaalse lahenduse ideekonkurssi, mille eesmärgiks on rikastada UNESCO maailmapärandi objekti, Tallinna vanalinnas Toompeal asuvat Taani Kuninga aeda, väärikate skulpturaalsete kunstiobjektidega.

Sel alal väärivad linnaruumilist kajastamist nii Taani Kuningriigi lipu Dannebrogi väidetava taevast langemise (15.06.1219) kui ka piirnevate linnamüüri tornidega (Neitsitorn, Tallitorn ja Lühikese Jala torn) seotud legendid. Teadaolevate legendide põhjal välja pakutav ideelahendus võib neid nii omavahel siduda kui ka keskenduda vaid ühele neist. Samuti võib ideelahendus jaguneda nii Ülemisse Aeda kui ka Kuninga Terrassile või paikneda vaid ühel neist.

Tallinna linnadisaineri Urmas Kaldaru sõnul on ideekonkurss lähtuvalt asukohast kindlasti skulptoritele-arhitektidele väga suureks ja põnevaks väljakutseks ning ainulaadselt kordumatuks võimaluseks.

Ideekonkursi auhinnafond on 6000 eurot: I auhind 3000 eurot; II auhind 2000 eurot ja III auhind 1000 eurot.

Taani Kuninga aia skulpturaalse lahenduse ideekonkursi võitjad kuulutatakse välja hiljemalt oktoobris ja rajatud lahendus(ed) plaanitakse avada 15. mail 2012.