Ligi nõuab Allikult ja sotsidelt vabandamist: teise riigi "suurem eesmärk" ei saa olla meie vabadusest suurem väärtus

 (187)
Jürgen Ligi
Jürgen LigiFoto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Rahandusminister Jürgen Ligi (RE) nõuab Jaak Allikult (SDE) ja Sotsiaaldemokraatlikult Erakonnalt vabandamist Alliku seisukoha eest, et Venemaa pole rünnanud üksnes Eestit, vaid et Venemaa rünnakud Eesti territooriumil on alati olnud osad suuremast võitlusest Euroopa suurriikide vahel.

"Jaak Alliku selgitused oma seisukohavõttudele meedias näitavad, et nii tal kui tema erakonnal on tarvis ühemõtteliselt vabandada," leidis Ligi.

Selgitustest ja manitsustest "olla täpne" Ligi sõnul ei piisa, need on maailmavaatelist probleemi ainult kinnitanud. See on juba mitmes kord, kus sotside liidrid selliselt on väljendunud.

"Vabanduse sisu peaks minu arvates olema kinnitus, et suurriigil ei ole õigust ei suurteks ega väikesteks "ümberjagamisteks" ja et Venemaa huvid ei õigustanud ka Eesti anastamist," lisas Ligi.

"Ei saa olla vahet, kas 1940. aastal vallutati Eestit üksi või teistega komplektis, teise riigi "suurem eesmärk" ei saa Eesti parlamendi liikmele ega erakonnale olla meie vabadusest suurem väärtus," teatas rahandusminister.