Ligi: IRL peaks leidma endale ilmavaate, mida annab tervikuna vaadata ja arvustada

 (51)
Ligi: IRL peaks leidma endale ilmavaate, mida annab tervikuna vaadata ja arvustada
Jürgen LigiFoto: Tiit Blaat

Rahandusminister Jürgen Ligi kritiseeris neid IRLi poliitikuid, kes on teinud ettepaneku keerulise majandusolukorra tõttu järgmisel aastal mitte langetada üksikisiku tulumaksu 20 protsendile. Taoliseid ettepanekuid on teinud nii Anvar Samost kui ka Juhan Parts.

"Mõistagi on tulumaksu langetamine olnud läbi aastate just Reformierakonna lubadus ja tuletaksin siinkohal meelde, et see on langenud kunagiselt 26 protsendilt tänasele 21 protsendile ja langeb tulevast aastast veelgi 1 protsendi võrra. Meie teadlik valik on olnud langetada tööjõumakse, et soodustada töökohtade loomist ning anda inimestele enam võimalust oma teenitud raha üle otsustada," kommenteeris Ligi.

"Sisult on Samosti soov tulumaksu langetamine ära jätta uskumatu seetõttu, et majanduslangusele reageeritaks sel juhul majandust kõige enam pidurdava maksu tõstmisega, mis ei saa kuidagi soosida ei töökohti ega investeeringuid. Ja kui nii läheks, oleks järjekorras keegi teine, näiteks Tõnis Palts, kes kirjutaks artikleid "pommist ettevõtlusele"," kritiseeris Ligi.

"Tegelikult peaks IRL otsustama hakata erakonnaks ja leidma endale ilmavaate, mida annab tervikuna vaadata ja arvustada," leidis rahandusminister.