Ligi: IRL oleks puudujäägiga eelarves süüdi

 (51)
Jürgen Ligi
Foto: Ilmar Saabas

Riigikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest esimehe Jürgen Ligi sõnul on valitsusel jätkuvalt eesmärk saada järgmiseks aastaks tasakaalus eelarve, kuid palju suuremat koostööd ootab ta IRLi ministritelt.

“Liigutama peavad kõik ministrid, sest oleks väga kahetsusväärne minna eelarvega defitsiiti, sest kord käest lastud eelarvet on järgnevatel aastatel keeruline taas tasakaalu saada. Pealegi on meie reservid liiga väikesed,” rääkis Ligi ERR Uudistele.

Ligi öeldust saab välja lugeda, et kui tuleva aasta eelarve peakski puudujäägiga tulema, siis tuleks selles eelkõige süüdistada Isamaa ja Res Publica Liidu ministrite jäikust.

“Kogu aeg kõlavad sellised loosungid, et haridus on prioriteet, teid peab ehitama maksimummääras, põllumehi peab toetama maksimummääras, kaitsekulutusi tuleb tõsta jne. Kõige krooniks öeldakse veel, et peaminister peab kõige eest vastutama. See ei ole eriti konstruktiivne,” sõnas Ligi murelikul toonil.

Siiski loodab Ligi, et ministrid loobuvad oma jäikadest seisukohtadest, sest lõplikud otsused järgneva aasta eelarve osas tuleb teha lähipäevil.