Levira: tervitame mõtet lisada Eesti telekanalitele venekeelsed subtiitrid

 (36)
Levira: tervitame mõtet lisada Eesti telekanalitele venekeelsed subtiitrid
Foto: Ilmar Saabas

Tele- ja raadiokanaleid edastava Levira võrguteenuste divisjoni direktori Tarmo Osmani sõnul on idee lisada vabalt valitavad venekeelsed subtiitrid eestikeelsetele telekanalitele igati tervitatav. Osmani hinnangul tõstaks see kindlasti eestikeelsete programmide vaadatavust ka venekeelse elanikkonna hulgas.

Osman vaidles aga vastu eilsele Kultuuriministeeriumi väitele, nagu saaks subtiitreid lisada vaid kaabeltelevisioonile: „Soovin ümber lükata väärarusaama, justkui saaks televaataja subtiitreid ise valida vaid kaabellevivõrgus. Digilevi TasutaTV platvormi kaudu levivatele Eesti telekanalitele on võimalik lisada täiendavaid subtiitreid ja helikanaleid. Teisisõnu saab edastada näiteks venekeelset tõlget."

Erinevalt kaabeltelevisioonist on Digilevi TasutaTV tavaantenniga vaadatav digitaalne televisioon, mis on nähtav kõikjal üle Eesti. ERR on seda kasutanud vaegnägijatele heliliste subtiitrite edastamiseks.

Seotud lood:

Osmani sõnul on Eestis ligikaudu 134 000 perekonda, mis vaatavad kodu peamises telekas Digilevi TasutaTV-d, kõikidest vaatajatest elab Virumaal 10 protsenti.

Digilevi TasutaTV vaatamiseks ei pea liituma ühegi teenusepakkujaga ega sõlmima ühtki kohustavat lepingut. Selle kaudu saab vaadata järgmisi telekanaleid: ETV, ETV2, Kanal2, TV3, Tallinna TV ja France24.