Lennart Meri mersust saab eksponaat?

 (58)
Lennart Meri mersust saab eksponaat?
Päevaleht/Pressifoto, Marko Mumm

Eesti Vabariigi esimeseks autoks peetav president Lennart Merile kuulunud Mercedez-Benz võib pärast pikka seismist taas rahva ette tulla.

TV3 "Seitsmeste uudiste" andmetel ei saa sellest küll enam riigipea ametiautot, vaid muuseumi eksponaadiga.

Lennart Meri sõitis oma kahe ametiaja jooksul musta Mercedese tagaistmel maha ligi 400 000 kilomeetrit. Praegu kuulub auto kaitseliidu käsutusse.

Kaitseliidu avalike suhete juht Neeme Brus rääkis, et omal ajal istus Meri oma musta mersu tagaistmel paremas nurgas. Autos oli ka telefon, millega Meri tihti rääkis. "Pole sugugi võimatu, et just selle telefoniga on Lennart Meri helistanud president Clintonile või riigikantsler Kohlile või kellele iganes, sest president Meri suhtles ju täiesti vabalt maailma juhtidega," rääkis Brus.

Viimati võis Meri autot näha sõitmas aasta tagasi. Sellega on sõidutanud kõrgeid külalisi nii kaitseliit kui julgestuspolitsei. Nimelt pole tegemist tavalise S-klaasi Mercedesega, vaid kuulikindla masinaga.

Võib-olla tulevikus leiab see ajalooline auto koha kusagil muuseumis või näiteks Lennart Meri nimelises Tallinna lennujaamas, pakkus Brus.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.