Lennart Meri konverents toob Tallinna nimekad välispoliitika ja julgeoleku eksperdid

 (5)
Lennart Meri konverents
Lennart Meri konverents eelmisel aastalFoto: Ilmar Saabas

Kaheksas Lennart Meri Konverents pealkirja all „Maailmakorra piirid“ toimub 24. -26. aprillil ning rahvusvahelise olukorra üle kogunevad arutama nimekad eksperdid, poliitikud ja ametnikud üle maailma.

Lennart Meri Konverentsi esinejate hulgas on teiste seas NATO peasekretäri asetäitja Alexander Vershbow, OSCE peasekretär Lamberto Zannier, Poola seimi esimees Radosław Sikorski, Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee president Anne Brasseur, Saksa liidupäeva väliskomitee esimees Norbert Röttgen, Läti välisminister Edgars Rinkevičs, Leedu välisminister Linas Linkevičius, USA armee Euroopa ja NATO maavägede komandör Frederick Hodges, Hispaania endine välisminister Ana de Palacio, endine USA suursaadik Venemaal Michael McFaul, Venemaa riigiduuma liige Ilja Ponomarjov, endine Vene presidendi nõunik Andrei Illarionov, Vene opositsiooniaktivist Maša Gessen, Pakistani kirjanik Ahmed Rashid, Economisti toimetaja Edward Lucas.

Maailmakorda vapustavad täna väga tõsised väljakutsed, ning seda ka Euroopas. Küünilised ja agressiivsed jõud õõnestavad ja hävitavad paljusid demokraatlikke väärtusi. Venemaa rahvusvaheline käitumine ja Lääne püüded sellele vastu astuda, Idapartnerluse strateegilised dilemmad, Põhja-Atlandi piirkonna uus julgeolekudünaamika, Euroopa integratsiooni poliitilised väljakutsed, jätkuvad rahutused Lähis-Idas ning informatsiooni kasutamine relvana on vaid mõned tänavuse konverentsi teemadest.
Mälestushetkega meenutatakse Venemaal mõrvatud opositsioonipoliitikut Boris Nemtsovi, kes on osalenud mitmel Lennart Meri Konverentsil. 

Lennart Meri Konverents on üks olulisemaid välis- ja julgeolekupoliitikale pühendatud sündmusi Põhja-Euroopas ning ka sel aastal saab Tallinnas näha mõjukaid poliitikakujundajaid ja eksperte ning olla tunnistajaks nende otsekohestele arvamusvahetustele.