Leisis asutati priitahtlike pritsumeeste komando

 (1)
Jaanuaris piketeeriti Saaremaal Leisi päästekomando sulgemise vastu
Jaanuaris piketeeriti Saaremaal Leisi päästekomando sulgemise vastuFoto: DELFI

Neljapäeval loodi Leisis vabatahtlik päästekomando. Leisikad ei ole lootust kaotanud, et kunagi seal majas palgalised päästjad edasi toimetavad, ja otsustasid, et maja tuleb selle ajani siiski tegevuses hoida.

“Lootus jääb, et aja jooksul olukord muutub ning ühel hetkel jõuame nii kaugele, et meil on taas ööpäevaringne valve,” ütles Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima, lisades, et nad hoiavad maja ja tehnika korras ning n-ö jälgivad mängu, kirjutab Saarte Hääl.

Kuigi riikliku komando kadumisega kadus ka osa leisikate turvatundest, on Kandima arvamusel, et ühel päeval saavad nad ühel või teisel moel niikaugele, et ka sealkandis reageerimiskiirus suureneb ning riik või MTÜ saab taas võtta inimesed palgale.

“Mingi tugi elanikele on ikka olemas ja vähemalt suuremate põlengute korral on Saaremaal lootust, et Leisist kah nagu abi tuleb,” märkis Kandima, lisades, et lisaks vabatahtlikele päästjatele kaasatakse ettevõtmisse ka Kaitseliit.

Leisi vabatahtlik komando on maakonnas juba kümnes - vabatahtlikud päästjad tegutsevad veel Abrukal, Torgus, Salmel, Pihtlas, Valjalas, Kõrkveres, Muhus, Mustjalas ja Karalas.