Leemets: ERJK esimees peaks olema erapooletu või oma kohalt tagasi astuma

 (41)
Leemets: ERJK esimees peaks olema erapooletu või oma kohalt tagasi astuma
Foto: Andres Putting

Reformierakondlasest erakondade rahastamise järelvalve komisjoni (ERJK) asendusliige Ants Leemets kritiseeris teravalt komisjoni esimees Ardo Ojasalu.

"Olles erakondade rahastamise komisjoni istungil Meelis Atoneni asendusliikmena, kogesin häirivat käitumist komisjoni esimehe Ardo Ojasalu poolt," ütles Leemets.

"Komisjoni eilne istung ja komisjoni liikmete vahel toimunud arutelu oli minu hinnangul igati arukas. Hilisemaid pressiavaldusi lugedes selgus, et komisjoni esimees saadab läbi meedia erakondadele järelepärimisi tavapärase ja korrektse majandustegevuse kohta, mille puhul on ette teada vastuste sisu - selle asemel, et tegeleda tõsiste küsimuste lahendamisega, mis on juba ligi neli kuud ERJK laual," lausus Leemets.

"Jääb vägisi mulje, et komisjoni esimees ei ole erapooletu, venitades Eesti Ekspressis 2. mail ilmunud materjalide põhjal alustatud sotsiaaldemokraatide rahastamise uurimist. ERJK esimees peaks olema erapooletu ja sotside hulka kuuluv Ardo Ojasalu ei tundu seda olevat. Ojasalu peaks asuma tõsiselt sotside kampaaniaraha segadust uurima või taanduma komisjoni esimehe kohalt," ütles Leemets.