Leedukad seavad Eestit eeskujuks

 (22)

Leedu konservatiivide liider Andrius Kubilius soovitab Leedul võtta Euroopa Liidus tegutsemisel eeskujuks Eesti ja paremjõudude valitsus.

“Leedu peaks elama EL-is lihtsa valemi järgi — parempoolse valitsusega, kes teeb nii, et me jõuame paari aastaga Lissaboni kriteeriumide järgi Eestile järele. See on pikaajalise euroopaliku edu valem. Kõik muu on tühipaljas populism,” ütles praegu opositsioonis oleva partei juht esmaspäeval seimis pressikonverentsil.

Vaatamata sellele, et Leedu on praegu sisemaise kogutoodangu kasvu poolest EL-is liidripositsioonil, kaldub Kubilius pidama seda varasemate parempoolsete valitsuste teeneks. Ühtlasi ennustab ta, et praeguse vasakpoolse valitsuse teovõimetuse tõttu langeb Leedu sisemajanduse kogutoodangu kasv kolme aastaga kahe protsendini nagu Poolas.

Kubiliuse sõnul asub Leedu EL-is majanduse konkurentsivõime hindamisel kasutatavate näitajate poolest kümne uue liituja seas tagantpoolt kolmandal kohal, edestades vaid Slovakkiat ja Poolat. Esimene on selles pingereas Eesti, teisel kohal asub Läti.