Lauristin: meie meeste eluiga on skandaalselt madal

 (91)
Lauristin: meie meeste eluiga on skandaalselt madal
Foto: Eesti Ekspress, Ingmar Muusikus

ÜRO täna avaldatud inimarengu aruandes on Eesti 182. riigi seas 40. kohal, kuuludes kõrgelt arenenud riikide sekka. Selleks, et edetabelis tõusta, tuleks panustada eestlaste eluea tõstmisse, leiab Eesti inimarengu aruande üks koostajaist, Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin.

Marju Lauristin peab oluliseks asjaolu, et siirderiikidest ehk Ida- ja Kesk-Euroopa riikidest on Eesti Sloveenia ja Tšehhi järel järel kolmandal kohal. Murelikuks teeb professorit aga eestlaste, eriti meeste madal eluiga, vahendasid ERR uudised "Aktuaalset kaamerat".

"Meie meeste eluiga on skandaalselt madal," rääkis Marju Lauristin. "Ja see ei ole mitte meie vanade, vaid keskealiste ja noorte meeste probleem. Kui me saaksime vähendada oma liiklussurmasid, saaksime vähendada stressi, südamesurmasid, saaksime üldse parandada riskikäitumist, siis meie üldine eluiga tõuseks ja meie koht oleks siis vääriline nende väga kõrgelt arenenud riikide seas."

Marju Lauristin märkis, et tõus tabelis paari koha võrra ja jõudmine väga kõrgelt arenenud riikide sekka, kus esikohal Norra, 7. kohal Rootsi ja 12. kohal Soome, oleks väga kasulik Eesti mainele.