Laupäevast geiparaadi turvab mitukümmend politseinikku ja turvameest

 (327)
2006. aastal tehti geiparaadile pommiähvardus
2006. aastal tehti geiparaadile pommiähvardusFoto: Rauno Volmar

Tallinnas toimub ürituse Tallinn Pride raames üle kümne aasta jälle soo- ja seksuaalvähemuste rongkäik, mis konservatiivsematel inimestel ilmselt harja punaseks ajab. Sellest tulenevalt aitab avalikku korda tagada mitukümmend politseinikku.

"Oleme arvestanud, et kõigil ei pruugi säärane meelsuse avaldamine meeldida, kuid meie teeme omalt poolt kõik, et üritus mööduks igaühe jaoks turvaliselt," ütles kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit Delfile.

Saarniit lisas, et peale kümnete politseinike ja turvameeste aitavad toimuval silma peal hoida ka linnakaamerad.

Viimati oli geiparaad Tallinnas 10 aastat tagasi. Toona reageeris paraadiliste suhtes agressiivselt nii mõnigi, kuid kinni peeti vaid üks rongkäigus osalenuid rünnanud agressiivne inimene.

Aasta varem toimunud paraadile tehti aga pommiähvardus ja paraadilisi loobiti tooreste munadega. Lisaks kirjutas Delfi, et Pika jala otsas tungisid demonstrantidele kallale umbes 30 kiilaspäist noormeest, kelle politsei minema toimetas.

Homoparaadi toonase pressiesindaja Lisette Kampuse sõnul oli tegemist seltskonnaga, kes käis pronkssõduri juures meelt avaldamas ning kes nimetasid end Eesti rahvuslasteks.