Lauluväljakul jääb riigilt toetus saamata

 (30)
Lauluväljak
Foto: DELFI

Kuigi Tallinn ja kultuuriministeerium leppisid kokku toetada Tallinna lauluväljaku korrastustöid kumbki 60 miljoni krooniga, jääb tuleval aastal riigi lubatud raha saamata.

Eile lauluväljaku ruumides toimunud Tallinna Lauluväljaku SA, Tallinna linnavalitsuse, kultuuriministeeriumi ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA esindajate kohtumisel ütles kultuuriministeeriumi riigivarabüroo juhataja Andres Nõlve, et järgmise aasta riigieelarvest laulukaare ja selle ümbruse jaoks raha ette nähtud ei ole, kirjutab Postimees.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti kultuuriosakonna juhataja Ene Vohu sõnul on amet linna eelarvest teinud järgmiseks aastaks lubatud 20 miljoni krooni ulatuses remonditööde jätkamiseks taotluse.

“10 miljonit sellest on planeeritud, et lõpetada laulukaare siseremont, soojustamine ning korrastada raadio- ja tuletorn,” ütles Vohu.

Riigilt lisaks tuleva 20 miljoni krooniga saaks tuleval aastal rajada suurte ürituste tarbeks pingid, projekteerida väravaehitised ning uuendada tualetid, aga linna rahast selleks ei piisa.

Refereeritud artikli täistekst Postimees Online’s

Küsitlus #118543