Laulupeol saab publik diginoodist kaasa laulda

 (7)
Laulupeol saab publik diginoodist kaasa laulda
Pressimaterjal

Laulupeo avakontserdil on publikul võimalus kasutada kaasalauldavate noote. Diginoodi rakendus Scoremusic on loonud nootidele juurdepääsu läbi iPad’i ning veebirakenduse ja nii on külastajatel noodist võimalik kaasa laulda avakontserdil kõlavaid laule.

Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on Scoremusicu keskkonnas kaasalaulmiseks jagatud noodid avakontserdi lauludele. Noodid leiab iPadi rakendusest või ka veebiaadressilt, klikkides siia.

Juubelilaulupeo avakontsert „Õpetajale“ algab Tallinna lauluväljakul täna kell 19. Noote on võimalik saada lauludele "Üksi polöe keegi", "Puud ma laulan haljusesse", ja "Kungla rahvas".

Scoremusic on asendanud pabernoodid diginootidega, tuues tänapäeva konteksti sajandeid muutumatuna kasutusel olnud ning muusikule igapäevased töövahendid.

Võrreldes pabernootidega on digitaalse noodimaterjali kasutamisel mitmed eelised. Näiteks ei pea noodikirjastajad trükkima paberkoopiaid, mida üle maialma laiali saata ning puudub vajadus ka harjutuskoopiate tegemiseks.

Samuti on võimalik muusikul digitaalsel kujul säilitada pliiatsiga tehtud märkmed, mis pabernoodi rendi korral kaduma lähevad. Lisaks puudub ka rendinootidega seotud logistika.