Laulu- ja tantsupidu muudab Tallinna liiklust

 (5)
Laulu- ja tantsupidu muudab Tallinna liiklust
Foto: Ilmar Saabas

Ulatuslikumad tänavate sulgemised seoses laulu- ja tantsupeoga toimuvad 3.-5. juulil. Tantsupeoliste eelproovide tõttu muudetakse vähemal määral aga Tallinnas liikluskorraldust juba alates esmaspäevast, 29. juunist.

„Alates neljapäevast, 2. juulist tuleb kõigil Tallinna kesklinnas, eriti aga Kalevi staadioni ja lauluväljaku lähistel liiklevatel inimestel arvestada täiendava ajakulu ning uue sobiliku marsruudi leidmisega. Tavapärasest sootuks erinev liikluspilt on 4. juulil, kui rivistutakse rongkäiguks, s.o alates kella 12st ei ole praktiliselt sõidukiga võimalik liigelda Vabaduse väljakul ja ümberkaudsetel tänavatel,“ ütles Põhja prefektuuri korrakaitseosakonna juht Kristian Jaani pressiesindaja teatel.

„Politsei palub sõidukijuhtidel olla äärmiselt tähelepanelik, sest Tallinnas on järgmisest nädalast liikumas hulgaliselt inimesi, kelle jaoks pealinna tihedas linnaliikluses osalemine pole sugugi igapäevane tegevus,“ märkis Jaani.

Ümberkorraldustes kohta on juba enne sulgemist väljas kollased infotahvlid alates Tallinna piirist kuni konkreetsete tänavateni, mis on suletud. Oluline on jälgida kõikvõimalikke liikluskorraldusvahendeid.

Tallinna ühistranspordi graafikute kohta saab infot Tallinna linna infotelefonilt 1345. Rongkäigu ajal tuleb taksoga sõitjatel arvestada, et päris rongkäigu äärde taksot tellida on äärmiselt keeruline. Samuti ei pääse taksoga ligi lauluväljaku ja Kalevi staadioni väravatesse.  

29. juunil kell 20.00st  kuni 5. juuli kell 19ni on sõidukite peatumine ja parkimine keelatud Lauluväljaku lähistel Kuristiku, Joa ja Oru tänaval. 30. juuni kella seitsmest kuni 5. juuli kella 14.00 on liikluseks suletud Staadioni, Võistluse ja Püssirohu tänav.

Esimesed suuremad liiklusseisakud on 2. juuli õhtul — Tule toomine Mere puiesteelt Ahtri tänavani
2. juuli kella 22st on liiklus häiritud Mere puiestee ja Ahtri tänava vahelisel lõigul, kui tuli jõuab Admiraliteedi basseini juurde.

2. juuli kell 20 kuni 5. juuli kell 19 on sõidukite peatumine ja parkimine keelatud järgmistes kohtades:
Vana-Pirita teel (Pirita tee ja Pirita tee nr 20 vahelisel ühesuunalisel lõigul) Pirita tee äärses Russalka parklas, Pirita tee kesklinnast väljuval suunal (Vana-Pirita tee ja Pirita tee 20 vahel) Narva maanteel Pirita tee ja J. Smuuli tee vahel ning Lauluväljaku läheduses olevates parklates.

Kalevi staadioni ja Lauluväljaku lähistel on suured liikluse ümberkorraldused 3. kuni 5. juulini. Seoses tantsupeo peaproovi ja etendustega Kalevi staadionil on Juhkentali tänav (v.a ühissõidukid ja korraldaja loaga sõidukid) suletud liikluseks: 3. juulil kell 13.00-22.30, 4. juulil kell 10.00-14.00, 5. juulil kell 10.00-14.00.

Narva maantee (Pirita tee ja J.Smuuli tee vahelisel lõigul v.a ühissõidukid ja korraldaja loaga sõidukid) suletakse liikluseks: 4. juulil kell 14.00-24.00, 5. juulil kell 12.00-19.00.

Rongkäigupäeval, 4. juulil tasub sõidukiga liiklejatel vältida Tallinna kesklinna ja Lauluväljaku vahelisi teid Seoses peo rongkäiguks rivistumisega ning rongkäigu toimumisega 4. juulil on Tallinna kesklinnas alates kella 12st suletud Vabaduse platsi ja Viru ringi ümberkaudsed tänavad ning rongkäigu marsruut Viru ringist mööda Narva maanteed kuni lauluväljakuni. Samuti tuleb arvestada, et häiritud on liiklemine ka kõigil nendega külgnevatel tänavatel.

4.juuli kell 12-18.30ni on suletud järgmised tänavad Endla tänav (Koidu tänava ja Toompuiestee vahel), Toompuiestee (Paldiski maantee ja Endla tänava vahel), Tõnismäe tänav, Hariduse tänav, Toompea tänav, Kaarli pst, Roosikrantsi tänav, G. Otsa tänav, Väike-Karja tänav (Pärnu maantee ja Müürivahe tänava vahel), Mere puiestee (Viru väljaku ja Rannamäe tee vahel), Rannamäe tee (Mere puiestee ja Suur-Rannavärava vahel), Väike-Rannavärava, Uus tänav (Väike-Rannavärava ja Uus 22 vahel) ning Kanuti tänav.