G4Si valvedivisjoni direktori Margus Kolumbuse sõnul on laulu- ja tantsupeo tähendus eesti rahvale ja riigile mõõtmatu ja seetõttu on turvaleping ühtaegu nii suureks tunnustuseks kui ka väljakutseks.

„Kindlasti teeme kõik selleks, et nii esinejad, peokülalised kui ka korraldajad end turvaliselt tunneksid,“ ütles ta pressiesindaja teatel.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega sõlmitud lepingu järgi on G4S-i ülesandeks tagada ligi 37 000 peol osaleja ning kõigi pealtvaatajate turvalisus kontsertidel ja proovides. Lisaks vastutab ettevõte ka paljude muude valve- ja turvaalaste kohustuste täitmise eest nii Tallinna Lauluväljakul, Kalevi staadionil ja selle harjutusväljakutel, Pillipeol Raekoja platsil ja peo avamisel Admiraliteedi basseini juures.

G4S-i turvajuhi Kristiina Eelmaa sõnul on tõsised ettevalmistused peo turvalisuse tagamiseks juba alanud. „Politsei ja päästeametiga käivad töögruppides regulaarsed planeerimisnõupidamised,“ ütles ta. „Kõik objektid käiakse läbi ja koostatakse eraldi turvaplaanid. Paika tuleb panna näiteks sideprotseduurid, evakuatsiooniplaanid kriisiolukordadeks ja sissepääsureeglid.“

Maailma suurima turvakontserni G4S ettevõte AS G4S Eesti annab Eestis tööd ligi 3400 inimesele, ettevõtte käive eelmisel aastal oli 1,2 miljardit krooni.

25. laulu- ja 18. tantsupidu „ÜhesHingamine“ toimub 2.-5. juulil Tallinnas. Peo juhatab 2. juulil sisse pillipidu Raekoja platsil, sellele järgnevad kolm tantsupeo etendust „Meri“ ja kaks päeva kestev laulupidu. Tantsupeo idee autor on Henn Tiivel ja kunstiline juht Ülo Luht, laulupeo kunstiline juht on Ants Soots.