Lastefond kogub annetusi Tartu tragöödias kannatada saanud pisipoisi toetuseks

 (15)
haiglas
Pilt on illustreerivFoto: Annika Haas

SA TÜ Kliinikumi Lastefond pakub kõikidele soovijatele võimalust toetada fondi vahendusel omapoolse annetusega detsembri alguses Tartu tragöödias kannatada saanud 3-aastast poissi, kes viibib hetkel raskes seisundis Tartu ülikooli kliinikumis.

"Lapsel on põletushaavad mitmes kehapiirkonnas, mistõttu tema ravi saab olema pikaajaline ja kompleksne ning vajalikud on korduvad nahasiirdamise operatsioonid," ütles lasteanestesioloog ja intensiivraviarst Tuuli Metsvaht.

TÜ kliinikumi lastekliiniku sotsiaaltöötaja Helve Maripuu sõnul saadi tõuge annetuskampaania korraldamiseks headelt inimestelt, kes omaalgatuslikult kliinikumi poole pöördusid, et lapsele erinevat laadi abi pakkuda.

"Pärast juhtumi meediakajastust on abipakkuvaid e-maile saanud nii kliinikumi sekretärid, avalikkussuhete juht ja sotsiaaltöötaja kui ka Tartu linnavalitsuse spetsialistid. Et luua soovijatele konkreetne võimalus aidata, pöördusime lastefondi poole. Mänguasju on poisile juba kogunenud, tema täpsemad vajadused selguvad aga mõne aja pärast," ütles Maripuu.

Nüüd ongi kõigil soovijatel võimalik pisipoissi toetada, tehes ülekanne SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgituseks „3-aastane poiss“:

221015828742 (Swedbank)
10220014910011 (SEB)
334408530000 (Sampo)
17000285384 (Nordea)
771000610813 (LHV)

Kogutud annetused suunatakse esmajärjekorras lapse ravile kaasaaitamiseks, kuid vajadusel ja võimalusel ka muul moel tema edaspidiseks abistamiseks.

Seotud lood:

Väikelaps sai ulatuslikke põletushaavu ööl vastu 7. detsembrit Tartus Lääne tänaval aset leidnud traagilises korteripõlengus, kus naine süütas põlema enda ja oma 3-aastase poja.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.