Lapse aitab eliitkooli vassimine

 (59)
Lapse aitab eliitkooli vassimine
Delfi

Rahvastikuregistrist nähtub, et Tallinna kesklinn on koolieelikute hulgas populaarne elukoht ja 5-6aastasi lapsi "kolib" kesklinna mainekate koolide lähedusse igal aastal elama ca 150 ehk oma kuus klassitäit.

Pole teada, kui paljud neist reaalselt ka kesklinna elanikud on, kuid ihaldatud koolide juhid hindavad päriselanike ja nn libaelanike suhteks 1/3 : 2/3. Lapsevanemaid kannustab registriandmetega mängima soov panna laps õppima mõnda kesklinna mainekasse kooli, kirjutab Äripäev.

Lapse elukoha vahetamine on lihtne — tuleb saada mõne tuttava nõusolek, kes nõustub lapse koos ühe vanemaga enda juurde “sisse kirjutama”, esitada vastav taotlus, kus muide on klausel, et esitaja esitab tõeseid andmeid.

Tallinna 21. kooli direktor Naida Toomingas ütleb, et vassimine rahvastikuregistri andmetega lapse kooli saamise nimel on väga tavaline. Julgelt pooled 21. kooli õpilastest ei ela tegelikult kooli teeninduspiirkonnas. “Jah, on kuulda ka, et lapsevanematele pakutakse vastavat teenust. Siin ümbruses on vanemad majad, neis elavad eakad inimesed, kes ei ütleks ära väikesest lisasissetulekust.”