Lang tahab uut Tallinna vanglat ehitada

 (40)
Rein Lang
Foto: Ilmar Saabas

Reformierakonna täna avalikustatud turvalisuspoliitika programm näeb muu hulgas ette uue Tallinna vangla ehitamist, kohtumenetluse kiirendamist ja tasuta õigusabi abivajajatele.

Reformierakondlasest justiitsminister Rein Lang märkis programmi tutvustades, et erakonnale on oluline õigusruumi selguse ja arusaadavuse suurendamine, vahendas erakonna kommunikatsioonijuht.

„Jätkame Eesti õigussüsteemi korrastamist selles suurema kooskõla ja lihtsuse saavutamiseks ning ülereguleerimise vältimiseks,“ rääkis minister. „Oluline on see, et kodanik leiaks kogu valdkonna seadused ühest tekstist ning saaks üheselt aru oma õigustest ja kohustustest.“

Lang lubas, et Reformierakond muudab süütegude menetlemist kiiremaks ja arusaadavamaks, samuti ehitab uue Tallinna vangla.

Tasuta õigusabi

„Võtame vastu uue kohtute seaduse, mis muudab kohtusüsteemi ühtseks tervikuks ja viib selle välja täitevvõimu korralduse alt,“ lisas Lang.

Kohtumenetluse pikkus tsiviilasjas ei tohi reeglina ületada 100 päeva ühes kohtuastmes. Eelarvevõimaluste tekkel lubas Lang laiendada tasuta õigusabi kättesaadavust abivajajatele.

Lang rõhutas, et kodanike riigis ei tohi kodanik oma riiki karta ning jõuametkondade üle tuleb tagada tõhus järelvalve.