Lang ministritoolist taganemisest: pole mõtet istuda ja võidelda tuulelohedega

 (94)
Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas.Konverents.KUMU
Foto: Vallo Kruuser

Kultuuriminister Rein Lang ütles ETV uudistesaate „Aktuaalne kaamera“ otsesaates, et hetkel on tema isiku ümber toimuvas mitu dimensiooni.

Üks on tema sõnul üldine foon. Ta tunnistas, et selline olukord, kus inimest hommikust õhtuni tümitatakse pealkirjade alusel, mis ei ole tõesed, frustreerib ning siis ei ole mõtet istuda ja võidelda tuulelohedega.

Langi teine väide on see, et loomeliidud ei esinda Eesti kultuuri.

„Ega loomeliidud pole ainus kultuur Eestis,“ sõnas Lang. Tema sõnul võitlevad Eestis praegu mõtlemise ja kultuuri diskursused. „Eestis on tohutult uut kultuuri, mille tegijad ei kuulu loomeliitudesse.“ Langi sõnul ei ole uutel tulijatel sidet ega midagi ühist loomeliitudega.

Sirbi teema hoiaks Lang poliitilisest võitlusest eemal ja juhtis tähelepanu, et uus Sirp ei ole veel ilmunud. „Mina ootaks lehe ära enne kui hakkaks kedagi risti lööma või tükkideks raiuma,“ lausus Lang.

Ta kinnitas veelkord, et Sirbi peatoimetaja kohusetäitja määramisel ei ole olnud mingisugust karvast kätt.

Ka peaminister Andrus Ansip on tema sõnul saanud kätte kogu tõe. „Tema üksi (Andrus Ansip) ei seisa Reformierakonna reitingu eest,“ sõnas Lang. „Reformierakond, kui väga võimas erakond, ongi paljudele pinnuks silmas.“