Lang ja Luhtanen vaagisid seksiostu keeldu

 (59)

Eesti justiitsminister Rein Lang ja tema Soome kolleeg Leena Luhtanen arutasid prostitutsiooni ostu keelustamise vajadust ja mõjusid.

Lang kohtus laupäeval Viinis Euroopa Liidu justiits- ja siseministrite nõukogu raames Soome justiitsministri Leena Luhtaneniga, kes andis põhjaliku ülevaate Soome valitsuse kavatsusest keelustada prostitutsiooni ostmine seadusega.

Lang kordas oma seisukohta, et Euroopa Liidu liikmesriigid peaksid nendes poliitilistes otsustes, mille mõju ületab riigipiire, suutma teha senisest palju enam koostööd, vahendab justiitsministeerium avalike suhete talitus.

“Inimkaubandus, prostitutsiooni vahendamine ja nendega seonduv organiseeritud kuritegevus ei tunne riigipiire. Nendega võitlemine eeldab ka sellist õigusruumi, mis üksnes ei nihutaks probleemi ennast ühes riigist teise,” tõdes Lang.

Soome justiitsminister kinnitas, et eelnõu menetlemisel Eduskunnas kaalutakse põhjalikult kõiki argumente, sealhulgas ka kavandatava seaduse piiriülest mõju. “Poliitiline debatt eelnõu suhtes seisab alles ees,” kinnitas Luhtanen.