Laine Mägi sai Prantsuse festivalil filmirolli eest naispeaosa auhinna

 (32)
Laine Mägi sai Prantsuse festivalil filmirolli eest naispeaosa auhinna
Foto: Pressimaterjalid

Laine Mägi sai St Jean de Luz'is toimunud filmifestivalil naispeaosa auhinna rolli eest Ilmar Raagi filmis „Eestlanna Pariisis“.

9. kuni 13. oktoobrini kestnud 17-ndal noorte filmirežissööride festivalil Festival International des Jeunes Réalisateurs sai Laine Mägi parima naispeaosa auhinna Anne rolli eest Ilma Raagi filmis „Eestlanna Pariisis“, selgub festivali internetilehelt, vahendab BNS.

Festivalil Mägi eest auhinna vastu võtnud „Eestlanna Pariisis“ üks produtsente Gilles Sacuto ütles, et Raagi filmi tugevuseks on kahe erineva maailma kokkuviimine.

Eestlanna Pariisis” on draama kahest eesti naisest Pariisis. Eesti väikelinnas elaval Annel avaneb võimalus asuda tööle Pariisi, et hooldada nõudlikku väliseesti vanaprouat Fridat (Jeanne Moreau). Üksildase suurilmadaami ja provintsist pärit lihtsa naise suhe muutub aga keerukaks ja peatselt ootavad neid ees sündmused, mis muudavad mõlema elu.

“Eestlanna Pariisis” stsenarist-režissöör on Ilmar Raag, kaasstsenaristid on Agnès Feuvre ja Lise Macheboeuf. Filmi operaator on Cesar´i auhinnaga pärjatud Laurent Brunet Prantsusmaalt.

Eesti kinodesse jõudis film reedel.