Laine Jänes: last tuleb harjutada heategevusega, nagu kassi piimaga

 (94)
Laine Jänes: last tuleb harjutada heategevusega, nagu kassi piimaga
Foto: Ilmar Saabas

Pelgulinna sünnitusmaja toetusfondi patroon Laine Jänes ütles täna toimuval heategevuskonverentsil, et heategevust tuleb õpetada juba lapseeas, tuues lastele vastavaid elulisi näiteid ning suunates lapsi konkreetseid kogemusi andvatele tegudele.

„Lastele tuleks heategevuse näiteid tuua ning nad kättpidi kohale viia — nagu kassikest topitakse ninapidi piima sisse, et ta jooma õpiks,“ selgitas reformierakondlasest kultuuriminister.

Laine Jänese sõnul aitaks säärane suhtumine vähendada muu hulgas ka koolivägivalda, kui lastele juba koolipõlvest süstitakse headust ning peetakse teistele head tegemist õilsaks.

„Juba on loodud toredaid organisatsioone — näiteks Lionsi juures noorte Leode klubi, kes suhtleb lastekoduga ning abistab lastekodulapsi,“ märkis Laine Jänes. „Nii saab aidata lastekodu, andes puhkust sealsetele töötajatele. Teiseks annab see lastele õpetust, et maailm pole ainult ilus, vaid seal on omad varjuküljed.“

Jänes lisas, et oluline on ära tunda tõeline abivajaja, pole mõtet jagada heategusid lihtsalt paremale-vasakule. „Prestiižne on käia heategevusoksjonil, seal nähakse sind, saad suure žestiga teha heateo. Samas äkki kusagil vanglas või keerulises koolis on seda heategu rohkem vaja. Heategude tegemine nõuab tarkust.“

Reedel toimub Tallinna lastehaigla teotusfondi eestvedamisel Tallinnas heategevuse aastakonverents 2010, kus arutletakse heategevuse rolli üle ühiskonnas. Konverentsil esinevad Evelin Ilves, Laine Jänes, Priidu Pärna, Margus Saar, Tiia Tulviste, Toomas Paul, Toomas Luman ja David Vseviov.

Tallinna lastehaigla toetusfond on heategevusfond, mille eesmärk on aidata kaasa lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste probleemidesse.