Lähinädalatel peaks gripi levik pidurduma


Lähinädalatel peaks gripi levik pidurduma
Foto: Marianne Putting

Ülemiste hingamisteede ja gripilaadsete viirustesse haigestumiste arv on endiselt tõusuteel, kuid juba lähinädalatel peaks nakkuste levik näitema taandumise märke.

Jaanuari lõpus kuulutati Lätis mitmes piirkonnas välja gripiepideemia. Terviseameti nõunik Kuulo Kutsar ütles, et Eestis pole viirusnakustesse haigestumine õnneks nii sage olnud, kuid ülemiste hingamisteede ja gripilaadsetesse haigustesse nakatunute arv on ka meil endiselt tõusuteel, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Haigestumine ülemiste hingamisteede ägedatesse viirushaigustesse suurenes võrreldes eelmise nädalaga kaks protsenti ja grippi viis protsenti. See on oluliselt vähem võrreldes eelmist nädalat üle-eelmise nädalaga. Tol korral oli haigestumise suurenemine ülemiste hingamisteede viirushaigustesse 12 protsenti võrra suurem ning grippi haigestumine 59 protsenti suurem kui eelnenud nädalal. Kui summaarsed arvud endiselt mõlema haigusrühma osas tõusevad, siis tegelikult süvenemise protsess on aeglustunud. Loodame, et järgmistel nädalatel jõuab haigestumine oma kõrgpunkti ja seejärel muidugi langeb," rääkis ta.